Aktuality

Škoda pripravuje Karoq RS, pôjde o najvýkonnejší model značky!

Karoq RS
Source: Autobild.de

Rok 2019 bude pre automobilku kľúčový. Nielenže uvidíme modernizovaný Superb, no čoskoro príde na trh aj úplne nový kompakt Scala a koncom roka sa predstavia ďalšie modely ako crossover inšpirovaný konceptom Vision X či elektrické Citigo. Najnovšie správy hovoria o údajnej výrobe ďalšieho zástupcu skupiny ostrých vozidiel s označením RS. Podľa všetkého by malo ísť o kompaktné SUV Karoq, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Napriek veľkej popularite športovo ladených modelov značky, nedávno predstavený Kodiaq je pre širokú skupinu zákazníkov príliš drahý a značka momentálne nemá v ponuke výkonné kompaktné SUV za prijateľnú cenu, ktorá by bola porovnateľná s Octaviou. Ďalším dôvodom je dôraznejšia orientácia na SUV, keďže práve táto kategória vozidiel automobilke v súčasnosti vytvára najväčšie zisky. Produkciou Karoqu RS by si Škoda mohla ešte výraznejšie upevniť pozíciu na trhu a navýšiť predaje modelového radu až o 10 %.

Karoq RS
Source: Autobild.de

Samozrejmosťou by pri novom modeli bol pohon všetkých štyroch kolies a upravený podvozok s tvrdším naladením. Pod kapotou by sa s najväčšou pravdepodobnosťou objavil vyšperkovaný benzínový dvojliter 2.0 TSI s možným výkonom až 300 koní a krútiacim momentom až 380 Nm. Ak by sa tieto informácie potvrdili, športové SUV by sme mohli vidieť už tento rok na frankfurtskom autosalóne, keďže Ženeva je už vopred vyhradená pre modernizovaný Superb. Predpokladaná cena Karoqu RS by mala začínať na úrovni 35 000 eur.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Prvá jazda - Mazda MX-30 (foto: Ondrej Kroutil pre auto motor a šport, 2020)
Testy

Mazda MX-30: Naozaj ekologická

Keď už Mazda niečo spraví, môžete sa staviť, že to bude poriadne. Tento prístup zvolila aj pri svojom historicky prvom elektromobile. A k tomu, či ho potrebujete, zaujíma nezvyčajne úprimný postoj.