Aktuality

Toto je úplne prvý pohľad na novú Kiu Soul

Kia Soul dnes v slovenskej ponuke automobilky nefiguruje v tradičnom variante so spaľovacím motorom, ale iba ako elektromobil Soul EV. Jeho spaľovacie verzie veľkosťou a charakterom čiastočne nahradili modely crossoverov Stonic a Niro. S osadením konvenčných motorov na benzín či naftu projekt Soul nepočíta ani v modelovom roku 2020, kedy by sa mala objaviť jeho úplne nová verzia - už však s výlučne elektrickým pohonom.

Automobilka momentálne testuje novú generáciu Soulu a okrem fotiek maskovaného prototypu, ktoré zverejnil portál autoevolution, sa na internete objavili prvé fotografie nemaskovaného vozidla.

Kia Soul 2020 (zdroj: autoevolution.com)
Kia Soul 2020 (zdroj: autoevolution.com)

Nová Kia Soul vyzerá nepomerne modernejšie ako jej súčasná podoba. Automobil si osvojil ostrejšie črty prednej masky a úzke svetlá s LED technikou pre denné svietenie, stretávacie svetlomety s LEDkami sú potom zapracované do vizuálne menej nápadnej podoby. Vzdialene tak môže nový Soul pripomínať napríklad Hyundai Kona a ďalšie crossovery, ktoré začali využívať tento princíp kompozície predných svetiel.

Prototyp na fotografii bez maskovania odhaľuje čierny A-stĺpik, ktorý je v kontraste s modrou úpravou karosérie.

Kia Soul 2020 (zdroj: autoevolution.com)

O profile vozidla vieme už nejaký čas, že bude veľmi hranatá a preto nápadná. Soul si teda zachová svoj typický charakter, skôr ako crossover alebo subkompaktné SUV by sme ho považovali za štýlové MPV, respektíve hatchback s vizuálne vysokým batožinovým priestorom.

Kia Soul 2020 (zdroj: autoevolution.com)
Kia Soul 2020 (zdroj: autoevolution.com)

Doteraz zverejnené materiály poukazujú na pestrú personalizovateľnosť nového Soulu, čo bola vlastnosť aj doteraz predávanej generácie. Automobil by mal po vzore súčasníka prísť v plne elektrickej verzii, portál autoevolution avizuje kapacitu akumulátorov 39,2 kWh, silnejší variant 64 kWh údajne koncern vyhradí pre modely Kia e-Niro a Hyundai Kona Electric.

To však platí iba pre Európu. Na ďalších trhoch by sa mala Kia Soul objaviť aj s litrovým trojvalcom 1.0 T-GDi, ďalej s agregátmi 1.6 T-GDi a atmosférickým 2.0 MPI a dokonca s naftovými motormi 1.6 CRDI.

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie