Aktuality

VIDEO: Pozrite si upútavku na novú Mazdu 3! Poznáme dátum premiéry:

Japonci nás tajomnou upútavkou opäť lákajú na oficiálnu premiéru úplne novej generácie Mazdy 3. Len prednedávnom sme vám priniesli informácie o tajných nákresoch, ktoré viac-menej prezradili finálnu podobu novej generácie populárneho kompaktu vo verzii sedan. Nová ukážka však čiastočne prezrádza aj hatchback, ktorý preberie väčšinu dizajnových prvkov z konceptu KAI.

Hlavne zadok hatchbacku priamo odkazuje na tvary spomenutej štúdie so zvažujúcou sa líniou strechy a špecifickým výkrojom zadných dverí. Mazda dodáva, že "trojka" spustí ďalšiu fázu dizajnového smerovania Kodo. Očakávame, že vypilovaný dizajn Mazdy 3 bude prvým uvedením úplne nových prvkov aj pre budúce modely značky. V poradí už štvrtá generácia Mazdy 3 má využiť novú architektúru, ktorá vyniká zvýšenou tuhosťou, nižšou hmotnosťou a komfortnejšie fungujúcim podvozkom.

Prečítajte si aj:


Pod kapotou sa určite objaví posledná generácia motorov radu SKYACTIV. Práve v Mazde 3 zažijú svoju premiéru nové benzínové agregáty s označením SkyActiv-X. Úsporné štvorvalce by mali vďaka vysokému kompresnému pomeru zabezpečiť naftovú spotrebu paliva pri zachovaní všetkých výhod benzínových motorov. Predpokladá sa, že Mazda 3 si polepší aj po stránke výkonu. Ten sa zvýši až nad 190 k, pričom krútiaci moment presiahne hranicu 230 Nm. **Japonci novinku predstavia už koncom tohto mesiaca a do predaja sa najskôr dostane v priebehu budúceho roka. **

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie