Aktuality

Škoda Scala sa ukázala na prvých reálnych záberoch

Nová Škoda Scala bude výrazný a moderný hatchback kompaktných rozmerov s veľkorysým vnútorným priestorom. Ako býva zvykom, Škody sú o pol čísla väčšie ako je triedny priemer a rovnakú stratégiu bude využívať aj pri modeli Scala.

Nasledovník súčasného Rapidu ponúkne širšiu technologickú výbavu, v ktorej nebudú chýbať ani asistenčné systémy, full LED svetlomety či elektricky sklápateľné ťažné zariadenie. Budúcich majiteľov tiež potešia riešenia Simply Clever, v Scale sa objaví aj dážnik v dverách či škrabka na ľad vo veku palivovej nádrže.

Škoda Scala sa ukázala na prvých reálnych záberoch (2018)

Aj napriek kompaktnému karosárskemu vyhotoveniu Škoda Scala ponúkne rozmerný vnútorný priestor. Priestor na kolená bude totožný s väčšou Octaviou (73 mm), šírka na úrovni lakťov bude 1 425 mm (Octavia má 1 449 mm) a výška pre sediacich pasažierov dosiahne ešte o tri milimetre viac ako pri Octavii (982 vs 980 mm).

O pripravovaných motorizáciách sa zatiaľ veľa nehovorí, očakáva sa ale, že Škoda Scala ponúkne benzínové motory s maximálnymi výkonmi v rozpätí 66 kW (90 k) až 110 kW (150 k).

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie