Aktuality

Hyundai na autosalóne v Nitre ukázal Nexo, elektrickú Konu ďalšie zaujímavé modely

Automobilka Hyundai sa na tohtoročný autosalón v Nitre pripravila a návštevníkom odhaľuje svoje nové a modernizované modely. Nepochybne najväčším lákadlom stánku Hyundai sú veľké SUV Santa Fe a vodíkovo-elektrické SUV NEXO, ďalej omladený slovenský hit Hyundai Tucson a športovo ladený hatchback i30 N-Line. Ten preberá niektoré vizuálne prvky z ohromujúceho hothatchu i30 N, motoricky je však tradičným hatchbackom.

Okrem uvedených automobilov Hyundai priniesol na Slovensko aj elektrickú verziu populárneho crossoveru KONA, ktorý sa návštevníkom prezentuje v pútavom červenom prevedení s čiernou strechou a šedými detailmi.

Vodíkový Nexo ponúkne maximálny dojazd 800 alebo 580 kilometrov (americké a britské tituly uvádzajú 500 míľ), v závislosti od použitej metodiky merania spotreby energie. V porovnaní s predchodcom (ix35 FCEV) je s výkonom 160 koní až o 20 percent efektívnejší, celková účinnosť prvého prototypu dosahovala 60 percent. Novinka by tiež mala riešiť problém predchádzajúceho FCEV modelu, teda problematické štartovanie v zime: podľa Auto Motor und Sport údajne dokáže štartovať aj pri mínus 30 stupňoch Celzia.

Všetky fotografie modelov zo stánku Hyundai nájdete v priloženej fotogalérii.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie