Aktuality

Lada predstavila športovú verziu Vesty! Páči sa vám?

Po takmer dvoch rokoch od odhalenia prichádza Vesta aj v športovej verzii. Neočakávajte však športové žihadlo, ktoré zrýchlením vyrazí dych. Prepracovaný atmosférický motor 1.8 totiž vyprodukuje (na dnešné pomery) skromných 107 kW (145 k) a 187 Nm. V porovnaní so štandardným vyhotovením je Vesta Sport ľahšia o takmer 20 kilogramov (1 211 kg), vďaka čomu môže zrýchliť z 0-100 km/h za 9,6 sekundy. Maximálna rýchlosť atakuje 200 km/h.

Vesta Sport

Lepšie dynamické výsledky boli dosiahnuté znížením podvozka o 16 mm, pričom došlo k rozšíreniu rozchodu kolies na oboch nápravách. Prevedenie Sport dostalo prepracovaný predný nárazník, kde okrem iného zaujmú napríklad chrómové lišty. Vzadu nájdeme dvojitú koncovku výfuku a integrovaný spojler s tretím brzdovým svetlom.Štandardom budú 17“ zliatinové kolesá, za príplatok majú byť k dispozícii aj osemnástky. Novinka sa oficiálne predstaví na blížiacom sa autosalóne v Moskve, ktorý štartuje začiatkom septembra.

Vesta Sport
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie