Aktuality

Lada predstavila športovú verziu Vesty! Páči sa vám?

Po takmer dvoch rokoch od odhalenia prichádza Vesta aj v športovej verzii. Neočakávajte však športové žihadlo, ktoré zrýchlením vyrazí dych. Prepracovaný atmosférický motor 1.8 totiž vyprodukuje (na dnešné pomery) skromných 107 kW (145 k) a 187 Nm. V porovnaní so štandardným vyhotovením je Vesta Sport ľahšia o takmer 20 kilogramov (1 211 kg), vďaka čomu môže zrýchliť z 0-100 km/h za 9,6 sekundy. Maximálna rýchlosť atakuje 200 km/h.

Vesta Sport

Lepšie dynamické výsledky boli dosiahnuté znížením podvozka o 16 mm, pričom došlo k rozšíreniu rozchodu kolies na oboch nápravách. Prevedenie Sport dostalo prepracovaný predný nárazník, kde okrem iného zaujmú napríklad chrómové lišty. Vzadu nájdeme dvojitú koncovku výfuku a integrovaný spojler s tretím brzdovým svetlom.Štandardom budú 17“ zliatinové kolesá, za príplatok majú byť k dispozícii aj osemnástky. Novinka sa oficiálne predstaví na blížiacom sa autosalóne v Moskve, ktorý štartuje začiatkom septembra.

Vesta Sport
Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?