Škoda 1203 oslavuje 50 rokov! Pozrite si unikátnu dobovú reklamu.

Dlhé roky slúžila novorodencom aj nebožtíkom.
Vydané  Text: 
Škodu 1203 sme v minulosti mohli stretnúť na každom rohu. Už pri predstavení však išlo o technicky zastarané vozidlo, ktoré nasledujúcich tridsať rokov trápilo svojich majiteľov. Sériová výroba tohto skvostu bola spustená až 5. júna 1968 (desať rokov po predstavení prvého prototypu) v českom Vrchlabí a do roku 1981 sa v tamojšom závode stihlo vyrobiť takmer 70 000 kusov. Výroba sa neskôr presunula do Trnavy, kde tieto dodávky vznikali až do roku 1999.
„Dievča pre všetko“ slúžilo všade tam, kde to bolo potrebné. Štandardne existovala ako dodávka, minibus alebo valník. Škodovácky štvorvalec OHV neskôr narástol z 1,22 na 1,43 l, v deväťdesiatych rokoch sa už pod značkou TAZ montovali aj naftové agregáty od koncernu VW s objemom 1,9 l. Po krachu majiteľa Sipox kúpila zvyšné stroje a diely firma Ocelot Romana Jirouše. V súčasnosti repasuje motory a na objednávku modernizuje karosárske diely . Vysmievaná, zatracovaná a neuveriteľne pomaly inovovaná 1203-ka sa aj cez všetky svoje neduhy stala legendou.
Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Inovatívny rad legálnych žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED W5W je dostupný už aj na Slovensku

  • ams OSRAM, svetový líder v oblasti optických riešení, rozšíril rodinu na Slovensku legálnych LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED o žiarovku W5W.

     Osvedčenie Ministerstva dopravy SR o vnútroštátnom typovom schválení komponentu je aktuálne udelené pre náhradné LED svetelné zdroje typu: H1-LED, H4-LED, H7-LED, H7-LED (24 V), a novo aj pre W5W-LED.