Plyšáky na palube: Vozia sa s nami častejšie ako členovia rodiny! Viete, akú chlpatú hračku v aute nemôžete voziť? (FOTO)

Jazdíte často autom s deťmi, alebo by ste sami pre seba chceli mať v aute nejakú plyšovú hračku? V ponuke je veľa rôznych plyšáčikov, no nie každý spĺňa kritéria pre bezpečnosť na palube.
Vydané  Text: 

Zdroj: Pinterest
Pokiaľ si budete chcieť dať na prednú plubovku veľkého sediaceho medvedíka, policajt vám asi prehovorí do duše. Plyšová hračka nesmie zakrývať žiadny výhľad von z auta. Aj preto sa predávajú plyšáky do áut, ktoré nie sú vysoké, ide skôr o sediace alebo ležiace zvieratká ako je levica alebo tiger, ktoré si môžete dať za okno. Plyšáky do auta majú aj ďalšiu pridanú funkciu, dá sa na nich aj sedieť. Pozrite sa do galérie oplyšovaných áut, niektoré pravidlá o bezpečnosti rozhodne nespĺňajú.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.