Tie sú ale nádherné! Kráľovské koče zo zlata! Pozrite sa v akom úbožiatku sa zajtra povezú novomanželia princ Harry a Meghan Markle! Prečo? (GALÉRIA)

Už zajtra sa uskutoční jedna z ďalších britských veľkolepých veseliek. Kráľovská svadba! Manželmi sa stane princ Harry a herečka Meghan Markle. Prvú cestu hneď po oddaní by mali novomanželia podľa tradície absolvovať v koči.
Vydané  Text: 

Obaja sa zhodli na výbere Ascot Landau, ktorý ich povezie procesiou cez Windsor. Tento koč je hojne využívaný práve kráľovnou Alžbetou a patrí k jedným z jej obľúbených. Nemá rada prílišný luxus a ozdobnosť. A ako svadobný koč je výborný preto, aby vraj nezatienil svadobčanov. Stráž a garde im bude robiť kráľovský regiment rovnako na koňoch. Pre Harryho nie sú koče ničím výnimočným. Sám robil práve v Ascot Landau pohoniča, keď sa ženil jeho brat princ William s Kate Middleton.
*Pozrite si galériu neuveriteľných kráľovských kočiarov.*
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.