Značka Volvo končí s naftou! Jej vynovený sedan už so vznetovým motorom nikdy nepríde!

Nafta to má spočítané, teda minimálne u značky Volvo. Tá sa rozhodla skoncovať s naftovými motormi, teraz ohlásila, že jeden z jej najobľúbenejších modelov ju nedostane vôbec.
Vydané  Text: 

Automobily značky Volvo
Je to prirodzený vývoj trhu, ale že sa nafta dočká tak dramatickej straty dôvery, to sme nepredpokladali. Veď najmodernejšie naftové motory sa ukazujú ako nadmieru ekologické a úsporné, napriek tomu ich automobilky pochovávajú paradoxne na úkor ochrany životného prostredia. Nahradzovať naftové motory elektrifikovanými benzínovými pohonmi je iba dočasnou populistickou nálepkou na veľký problém. Výroba a nemožnosť recyklácie akumulátorov je tak obrovskou časovanou bombou, že budúce generácie iba budú ticho krútiť hlavami, ako sme toto mohli dopustiť. Dovtedy, kým tá bomba vybuchne, sa budú automobilky tváriť ako nanajvýš ekologické a budú odsúvať naftové motory bokom. Je to aj prípad automobilky Volvo, ktorá aj takto demonštruje „svoje odhodlanie smerovať k dlhodobo udržateľnej budúcnosti bez používania tradičných spaľovacích motorov.“ Všetky nové modely Volvo, ktoré budú uvedené na trh od roku 2019, budú v ponuke buď ako polohybridné zážihové, Plug-in hybridné zážihové alebo akumulátorové elektrické vozidlá. Cieľom automobilky je dosiahnuť, aby 50 percent celosvetového objemu jej predaja do roku 2025 tvorili plnoelektrické vozidlá. Výroba nového sedanu S60 sa začne na jeseň tohto roku, spočiatku bude v ponuke predajcov figurovať so 4-valcovými benzínovými motormi Drive-E, ako aj vo verzii s hybridným Plug-in pohonom. Polohybridné verzie budú nasledovať na budúci rok. Definitívne sa však populárny sedan S60 rozlúči s naftovými motormi.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.