Aktuality

Luxusný Rolls-Royce Wraith Luminary obsahuje drevo z Česka

Rolls-Royce predstavuje Wraith Luminary Collection ako vrchol luxusu a individualizácie automobilu v celom priemysle. Ide pritom o priamu odpoveď na stále rastúci dopyt po automobiloch Rolls-Royce. Značka vytvorila limitovanú sériu 55 nádherných kusov modelu Wraith, pričom charakteristické sú ešte vyššou mierou pozornosti, ktorú automobilom tejto značky venujú pracovníci, ktorí ich skladajú ručne.

Nová edícia je výsledkom práce dielne Rolls-Royce Bespoke, ktorá pripravuje automobily špeciálnych kvalít pre zberateľské účely. Cena týchto modelov nebude ani zďaleka prívetivá, očakáva sa však, že v nasledujúcich rokoch aj tak narastie.

Rolls-Royce Wraith Luminary Collection (2018)

Motívom limitovanej edície je "Zlatá hodina" a lak karosérie Sunburst Grey. Pod hlavičkou tohto motívu je Rolls-Royce Wraith vybavený špeciálnou úpravou na karosérii s grafikou vychádzajúceho alebo zapadajúceho slnka. Tieto čiary a motívy slnka sú pritom maľované ručne. RUČNE!

Rolls-Royce Wraith Luminary Collection (2018)
Rolls-Royce Wraith Luminary Collection (2018)

Tmavé dubové drevo (Tudor Oak) pochádza z Českej republiky a je jedným z typických prvkov kolekcie Luminary. Značka si ho vybrala pre jeho hlbokú farbu a hustú štruktúru a zaujímavosťou je, že je perforované tak, aby cez neho prenikalo jemné decentné svetlo. Tieto drevené obklady nachádzame na dverách vedľa sedadiel a výsledok je priam úchvatný.

176 svetelných zdrojov LED na strope vytvára vzor pripomínajúci nočnú oblohu, tento efekt však nachádzame aj v ostatných modeloch od Rollsu.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?