Aktuality

BMW M8 Gran Coupe je asi najreálnejší koncept auta z tohtoročnej Ženevy

Štúdia BMW Concept M8 Gran Coupé ilustruje význam písmena M v typickom očarujúcom štýle značky BMW: M znamená maximum, maximum všetkého. Spolu s excelentnou dynamikou je BMW Concept M8 Gran Coupé stelesnením novej stránky luxusu značky BMW – ultra športovej, extrovertnej a polarizujúcej.

BMW M8 Gran Coupe Concept (2018)

BMW Concept M8 Gran Coupé je viac ako len luxusné športové vozidlo so štvoricou dverí. Symbolizuje nový a unikátny prístup k luxusu. „BMW Concept M8 Gran Coupé je navrhnuté tak, aby dráždilo, polarizovalo a aby vyvolalo emócie,” vysvetľuje Domagoj Dukec, Vice President Design BMW M a BMW i. „Týmto vozidlom chceme osloviť ľudí, ktorí hľadajú niečo špeciálne a zároveň chcú vystúpiť z radu. BMW M tak neomylne vytiahlo luxus z jeho bežnej komfortnej zóny.” Tak ako predtým v štúdii BMW Concept radu 8, aj BMW Concept M8 Gran Coupé ukazuje nový dizajnový jazyk značky BMW, ktorý sa prejavuje najmä expresívnym spracovaním povrchov, čo zvýrazňuje dynamiku vozidla výraznejšie než len samotné tvarovanie karosérie. Grafické spracovanie povrchov zvýrazňuje zopár precíznych bočných línií.

BMW M8 Gran Coupe Concept (2018)

Lakovanie zelenkavou farbou Salève Vert vytvára pri rôznych svetelných podmienkach vizuálny pocit farebného prechodu zo zelenej do sivasto modrej. Odhaľuje sa tak premyslená súhra povrchov, ktorá dopĺňa zlaté orámovanie okien, zvýrazňuje M mriežku chladiča, zlaté lakovanie brzdových strmeňov, diskov kolies a dvojitých koncoviek výfukového potrubia. Vozidlo tak dostáva úplne nový vzhľad, za ktorým sa zaručene určite otočí každá hlava.

BMW M8 Gran Coupe Concept (2018)

Príťažlivý exteriér štúdie BMW Concept M8 Gran Coupé spája hlavné hodnoty BMW M s eleganciou a luxusom a vytvára nové podmanivé formy, pričom ukazuje novú a vzrušujúcu tvár BMW M. Nový model sa v rámci BMW Group pretaví na sériové modely BMW radu 8 Gran Coupé a BMW M8 Gran Coupé, ktoré sa predstavia v priebehu roka 2019 a doplnia modelovú rodinu BMW radu 8.

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie