Hyundai už testuje nový Tucson (spy fotky)

Hyundai pripravuje veľkú modernizáciu svojho Tucsonu, zachytené prototypy s maskovaním odhaľujú množstvo zmien v exteriéri aj interiéri populárneho kompaktného SUV.
Vydané  Text: 
Očakávame, že dizajn nového Tucsonu, ktorý by sa prvýkrát mohol v plnej paráde ukázať už budúci rok, sa bude dramaticky približovať práve predstavenému novému Santa Fe. Santa Fe sa stalo razom jedno z najkrajších SUV na svete a dá sa predpokladať, že rovnakú vizáž si osvojí aj jeho menší súrodenec.
Dizajnové zmeny budú výrazné, to vieme posúdiť už teraz, hoci portál motorauthority zverejnil iba fotografie prototypov s výrazným maskovaním. Modernizáciou prejdú predné svetlá a maska chladiča, ale aj interiér, ktorý podľa záberov obsiahol výraznejšie zmeny. Na fotografiách môžeme vidieť napríklad odlišne navrhnutý centrálny displej, ktorý bude po novom vystupovať z palubovky.
O pohonných jednotkách, ktoré sa v pripravovanom Tucsone objavia, zatiaľ nevieme nič. Očakávame však, že podobne ako nové Santa Fe by sa aj stredne veľké SUV mohlo objaviť s ponukou dvoch naftových a jedného benzínového motora, vrátane vylepšeného pohonu všetkých kolies HTRAC.
Hyundai už testuje nový Tucson (vpravo), očakáva sa podobnosť s novým SUV Santa Fe (vľavo)
Dizajn nového Santa Fe je nositeľom nového dizajnového jazyka pre SUV značky Hyundai. Kľúčové prvky z modelov Kona a Santa Fe by sa mali objaviť aj v novom Tucsone.
Hyundai to myslí s SUV skutočne vážne. Momentálne sú jeho najsilnejšími hráčmi v tejto kategórii Tucson, Kona a Santa Fe, tam by sa však výrobca zastaviť nemal. Podľa dostupných kuloárnych správ Hyundai pripravuje nové 3-radové 7-miestne SUV, ktoré sa hierarchicky umiestni ešte nad v súčasnosti najväčšie Santa Fe.
Pokračujte na ďalší príspevok »Servis

Povinná čierna skrinka v autách: Čo sleduje nové monitorovacie zariadenie?

  • Doteraz výrobcom stačilo do áut montovať predprípravu na čiernu skrinku, tento rok už v nich už bude musieť byť monitorovacie zariadenie.

     Poslúži napríklad vtedy, keď sa bude dokazovať zodpovednosť za dopravnú nehodu - nie však vždy. Prečítajte si o téme čierna skrinka v autách viac v našom príspevku.