Aktuality

Hyundai už testuje nový Tucson (spy fotky)

Očakávame, že dizajn nového Tucsonu, ktorý by sa prvýkrát mohol v plnej paráde ukázať už budúci rok, sa bude dramaticky približovať práve predstavenému novému Santa Fe. Santa Fe sa stalo razom jedno z najkrajších SUV na svete a dá sa predpokladať, že rovnakú vizáž si osvojí aj jeho menší súrodenec.

Hyundai už testuje nový Tucson (spy fotky motorauthority.com)

Dizajnové zmeny budú výrazné, to vieme posúdiť už teraz, hoci portál motorauthority zverejnil iba fotografie prototypov s výrazným maskovaním. Modernizáciou prejdú predné svetlá a maska chladiča, ale aj interiér, ktorý podľa záberov obsiahol výraznejšie zmeny. Na fotografiách môžeme vidieť napríklad odlišne navrhnutý centrálny displej, ktorý bude po novom vystupovať z palubovky.

Hyundai už testuje nový Tucson (spy fotky motorauthority.com)

O pohonných jednotkách, ktoré sa v pripravovanom Tucsone objavia, zatiaľ nevieme nič. Očakávame však, že podobne ako nové Santa Fe by sa aj stredne veľké SUV mohlo objaviť s ponukou dvoch naftových a jedného benzínového motora, vrátane vylepšeného pohonu všetkých kolies HTRAC.

Hyundai už testuje nový Tucson (spy fotky motorauthority.com)
Hyundai už testuje nový Tucson (vpravo), očakáva sa podobnosť s novým SUV Santa Fe (vľavo)
Hyundai už testuje nový Tucson (spy fotky motorauthority.com)
Dizajn nového Santa Fe je nositeľom nového dizajnového jazyka pre SUV značky Hyundai. Kľúčové prvky z modelov Kona a Santa Fe by sa mali objaviť aj v novom Tucsone.

Hyundai to myslí s SUV skutočne vážne. Momentálne sú jeho najsilnejšími hráčmi v tejto kategórii Tucson, Kona a Santa Fe, tam by sa však výrobca zastaviť nemal. Podľa dostupných kuloárnych správ Hyundai pripravuje nové 3-radové 7-miestne SUV, ktoré sa hierarchicky umiestni ešte nad v súčasnosti najväčšie Santa Fe.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie