PRÍSNE TAJNÉ: Peugeot pripravuje SUV kupé postavené na modeli 3008!

Na trh by malo prísť už v roku 2020.
Vydané  Text: 

Do preplneného segmentu kompaktných SUV chce francúzska automobilka Peugeot priniesť do roku 2020 nový model. Podľa najnovších správ pôjde o auto sa karosériou SUV kupé, ktorého proporcie by mali pripomínať BMW X4 či Mercedes-Benz GLC Coupe.
Techniku aj dizajn pravdepodobne zdedí po súčasnej generácii kompaktného SUV 3008. Najviditeľnejšie zmeny sa budú týkať zadnej časti. Auto má pôsobiť o niečo dynamickejším dojmom a pravdepodobne príde o značnú časť terénnych vlastností. Základom má byť overená platforma EMP2, ktorú už v súčasnosti využívajú aj modely nemeckej automobilky Opel – Crossland X a Grandland X. Hovorí sa tiež o výkonnom hybridnom ústrojenstve. Vrcholom ponuky môže byť preplňovaný benzínový štvorvalec o objeme 1,6 litra kombinovaný s elektromotormi, pričom najvýkonnejšie verzie budú disponovať výkonom až 224 kW (300 koní). Toto riešenie tiež počíta s pohonom oboch náprav. Novinka by mohla prísť na trh už do dvoch rokov.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.