Najhororovejšie filmové auto v Československu oslavuje: Pozrite sa, ako pilo krv jeho vodičom! (VIDEO)

Možno si na neho spomínate. Príbeh tajomného auta, ktorého sa báli aj dospelí. Nejazdilo totiž na benzín, ale na ľudskú krv. Tento mesiac film oslávi svoje 34. výročie od svojej premiéry a stále je pritom pozerateľný. Okrem parádne ponurej atmosféry, aj kvôli hlavnému hrdinovi, upírskemu športiaku.
Vydané  Text: 

Auto Ferat vyrobili škodovkári v Mladej Boleslavi na objednávku českého Barrandova. Ferat je upravený model Škody 724 Super Sport z roku 1971.
Nikdy sa ho nevyrobilo viac, ako iba jeden kus. Išlo o akési biologické, živé auto, ktoré vás prekvapilo, keď sa otvorila jeho kapota.
Tým, že bolo celé temno čierne a ešte aj sklá malo zatmavené, vzbudzovalo nechuť vôbec doň nastúpiť. Živilo sa totiž vodičovou krvou. Režisér Juraj Herz sa s filmom skutočne pohral. Kto ho nevidel, určite si ho zamiluje, hoci bol nakrútený ešte v minulom storočí.
A kde nakoniec skončilo upírske auto? V škodovkárskom múzeu a údajne tam všetkých dobre provokuje doteraz! Len odvážlivec má chuť doň nastúpiť… **Pozrite si úryvok z tohto hororového československé filmu [TU](https://www.youtube.com/watch?v=JIWuguI9apc)** *Zdroj: idnes.cz, Autobild, Boleslavský denník*
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.