CENOVÝ TIP: Za 12 990€ teraz dostanete Škodu Rapid s navigáciou, tempomatom či parkovacími senzormi.

S výbavou Extra a bonusom až 1 700€ sa Rapid konečne oplatí.
Vydané  Text: 

Keď v roku 2012 prišla Škoda Rapid na trh, mnohí sa sťažovali na prestrelenú cenu a slabú výbavu. Prvé kusy dokonca v základe nemali ani klimatizáciu a pod kapotou ste mohli nájsť zlý vtip v podobe 1.2 MPI s výkonom 55 KW. Aj keď si to majitelia tohto modelu nechcú priznať, model Rapid patrí do kategórie low-end k autám, ako sú napríklad Peugeot 301, Fiat Tipo či Lada Vesta. Cenníková cena Škody Rapid sa však v niektorých prípadoch blížila k dvadsaťtisícovej hranici.
Našťastie, automobilka Škoda začala ponúkať špeciálne edície so zvýhodnenou cenou a medzi tie najzaujímavejšie patrí aktuálne ponúkaná verzia Extra s bonusom až 1 700 eur. Základnou motorizáciou je v tomto prípade nový trojvalec 1.0 TSI s výkonom 70 kW (90 k), ktorý bez problémov zvláda každodenné presuny po meste a okolí. V interiéri pritom nájdete aj zaujímavé prvky, ako napríklad multifunkčný kožený volant, automatickú klimatizáciu, tempomat, navigačný systém Amundsen či lakťovú opierku. Nechýba ani predĺžená záruka na 5 rokov (100 000 km) alebo doživotná garancia mobility. [CENNÍK TU](http://az749841.vo.msecnd.net/sitessksk/alv1/01d0f373-9c6a-4a71-9f16-8951c344018d/Skoda_Rapid_Extra_cennik.7ae6b8a8a3cde95a1d0d9f392ad53eb0.pdf)
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?
 • ROZHOVOR

  Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.