Arnold Schwarzenegger chce ísť do biznisu s autami: Budete sa čudovať, akému pohonu dáva prednosť!

Hummer H1 bol vždy spájaný s benzínom, nech išli ceny hore koľko chceli. Svet sa však mení, aj ten motorový a na svete je Hummer, ktorého poháňa elektrina a bývalý guvernér Kalifornie má v hlave plán.
Vydané  Text: 

Kreisel Electric zostrojili prvý elektricky Hummer H1. Na svojej sile a kráse neubral, aj preto si na jeho odhalenie v Rakúsku pozvali minulý rok rodáka a siláka Arnolda Schwarzeneggera. *„Keď sa bude Kreisel Electric takto dariť, čoskoro budem schopný doletieť sem z L.A. na elektrickom lietadle,“* poznamenal dojato herec a bývalý guvernér Kalifornie, ktorý už začal investovať do tejto spoločnosti
**Čo ste o prvom elektrickom Hummerovi nevedeli?** Batérie nového Hummera majú kapacitu 100 kWh, energia živí dva elektrické motory s výkonom 483 koní, najvyššia rýchlosť je 120 km/h a na jedno nabitie prejde 290 km.
*Zdroj: blog.dupontregistry.com*
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.