TOP 10 filmových áut, ktoré by chcel v garáži každý!

Obyčajne vo filmoch oslavujeme hrdinov s tvárou a telom. Niekedy sa stane, že plech predbehne v popularite človeka a na piedestál strieborného plátna, alebo do televíznej histórie sa zapíše nezabudnuteľné filmové auto!
Vydané  Text: 

Pozrite sa na niektoré spomínané štvorkolesové ikony… **1. Autá a animákový McQueen** Disneyho snímka z roku 2006 a film „Autá“ s hlavnou hviezdou, ktorým bol rozprávajúci McQueen. Animák mal ešte dve pokračovania.
**2. Batman a Lincoln Futura Batmobil 1955** Batmobil sa stal známy už z prvých komixov a neskôr z televízneho seriálu z roku 1960 pod názvom Batman. Auto, rovnako ako jeho majiteľ, sa stali ikonami superhrdinu.
**3. Temný rytier a jeho Batmobil** Batmanove autá sa vyvíjajú a toto je model z roku 2008, kde hral hlavného hrdinu Christian Bale.
**4. Goldfinger a Aston Martin DB5 1964** Začiatky Jamesa Bonda boli dokonalé, najmä, čo sa týka áut. Toto autíčko malo v sebe ukryté zbrane, mapy, vedelo na povel zahmlievať okná či zo sedadiel hocikoho katapultovať. Filmové auto kúpil v roku 2010 nadšenec Jamesa Bonda za 4,6 miliónov dolárov!
**5. Thelma & Louise a ich Ford Thunderbird 1966** Geena Davis a Susan Sarandon ho šoférovali v roku 1991 na úteku počas celého filmu, až dokonca, kým neskočili zo zrázu.
**6. Scooby Doo a jeho Mystery Machine** Aj keď išlo o animák z roku 1969, autíčko dostalo aj fyzickú podobu a patrí do televízneho archívu.
**7. Návrat do budúcnosti a DeLorean DMC-12 1981** V roku 1985 to bol hit televíznych staníc. Marty McFly, ktorého hral Michael J. Fox, ním cestoval do roku 1955.
**8. Knight Rider a jeho Pontiac Trans Am 1982** Všetci sme ho poznali pod skratkou KITT. Seriál o lietajúcom a hovoriacom aute bol megaúspešný po celom svete, šoféroval ho David Hasselhoff a jeho hlasom bol herec William Daniels.
**9. Dni hromu a autíčko Chevrolet Lumina 1990** Tom Cruise hral pretekára NASCAR a jazdil na tomto super vytúnenom športiaku v roku 1990 s pretekárskym číslom 46.
**10. Blbý a blbší a ich psia dodávka** Jim Carey je blázon a rovnako bláznivé vedia byť aj veci vo filmoch, v ktorých hrá, tak ako toto auto z roku 1994.
*Foto: newsday.com*
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.