VIDEO: Autá do vody a na ľad nepatria

Najlepšia video kompilácia Rusov a Američanov, ktorí precenili svoje autá.
Vydané  Text: 

Mercedes-Benz GLS utopený na brehu mora v piesku (youtube)
Vieme to veľmi dobre. Vieme, že autá nepatria na ľad, nepatria do hlbokej vody, nepatria na brehy jazier a morí, kde hrozí, že zapadnú do blata alebo premočeného piesku. Vždy sa ale nájdu experti, ktorí si nedajú povedať a namiesto toho, aby sa poučili na chybách iných, chcú robiť vlastné. Nižšie nájdete famóznu kompiláciu videí prevažne z Ruska a Spojených štátov, ktorá zachytáva práve takýchto expertov. Zo záberov usudzujeme, že pri nich nikto neprišiel o život alebo k úrazu, preto ich môžeme považovať skôr za komické, respektíve tragikomické pre poškodenie auta. Je potrebné uviesť, že sú autá, ktoré sa vedia brodiť relatívne hlbokou vodou okolo jedného metra, takmer bez výnimky ide o off-roady. Sú však autá, predovšetkým tie spred dvadsiatich rokov a ruskej výroby ktoré vďaka svojej jednoduchosti vedia prežiť aj ponor celej kapoty pod hladinu. Predovšetkým naftové motory by mali teoreticky zvládať chod aj pod vodou, ak na nich všetko tesnenie funguje ako má a výfuk je vyvedený nad hladinu.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.