Američania vyberali najlepšie autá, súhlasíte s ich hodnoteniami?

Pred niekoľkými dňami americký magazín Consumer Reports zverejnil výsledky prieskumu spokojnosti zákazníkov s ich autami. Vyplýva z nich, že zákazníci nie sú veľmi spokojní s Mercedesom GLA, naopak Teslu by si kupovali opäť.
Vydané  Text: 

Consumer Reports každý rok pripravuje prieskum o spokojnosti zákazníkov a robí to veľmi jednoducho: pýta sa svojich predplatiteľov, či by si znovu kúpili to isté auto. Účastníci prieskumu ďalej môžu hodnotiť svoje auto v šiestich kategóriách: skúsenosť s jazdou, komfort, hodnota, dizajn, zvuk, výbava. Na základe ich odpovedí sa vypočíta celkové hodnotenie. V tohtoročnom vydaní tohto prieskumu je najlepším automobilom podľa zákazníkov v USA Tesla Model S. Až 92 percent zákazníkov uviedlo, že si auto opäť kúpia. Consumer Reports oceňuje elektrický sedan pre jejho výnimočný výkon, akceleráciu, dobré jazdné vlastnosti a vysokú úroveň komfortu. Na prvej priečke v zozname najlepších áut podľa amerického zákazníka sa teda nachádza **Tesla Model S**, s minimálnym rozdielom jej dýcha na krk **Porsche 911** a **Chevrolet Corvette**. V zozname ďalej nachádzame, že Američania oceňujú **Lincoln Continental**, **Ford F-350**, **Mazdu MX-5 Miata**, **Toyotu Prius**, **Tesla Model X**, ďalej rodinné MPV **Honda Odyssey** a tiež **Dodge Challenger**. **Najhoršie obstál Mercedes-Benz triedy GLA** – musíme však pripomenúť, že v kategórii crossoverov je dnes konkurenčný pretlak ako nikdy predtým a aj automobily neprémiových značiek dosahujú takých kvalít, že sa rozdiely medzi vozidlami pomaly strácajú. Zákazník je teda postavený pred dilemu: kúpiť si kvalitné a superbezpečné auto od Mercedesu s vyššou cenou alebo zaplatiť menej, mať rovnako pekné auto, ale klesnúť v nárokoch na bezpečnosť a kvalitu materiálov? Cena je rozhodujúca a tu nachádzame dôvod, prečo si podľa Consumer Reports zákazníci neplánujú opäť kúpiť Mercedes GLA.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.