Aktuality

Budúcnosť dopravy? Takto budeme obchádzať tie šialené dopravné zápchy!

Istý Tom Morgan mal predstavu o tom, že sa nechá vyniesť do vzduchu pomocou héliových balónov. Zrejme to videl v animovanej rozprávke UP! a páčilo sa mu to natoľko, že sa rozhodol princíp vynesenia do výšky zrealizovať aj v reálnom svete.

Ak by ste očakávali, že na vynesenie jedného človeka do nebezpečnej výšky stačí iba niekoľko héliových balónov, boli by ste na omyle. Bola ich potrebná rovná stovka a rozhodne svojím objemom prevyšovali bežné balóny, ktoré sa rozdávajú deťom na verejných vystúpeniach politikov a v mekdonaldoch.

Za dve hodiny letu Morgan preletel vzdialenosť 24 kilometrov a dosiahol maximálnu výšku až 2,5 kilometra. To sú úctyhodné čísla, najmä po zistení skutočnosti, že sedel v nezabezpečenej rozkladacej stoličke, akú používajú rybári. Navyše bez padáka, ktorý by mohol byť aspoň ako-takou útechou v prípade, že by sa väčšia časť balónov poškodila počas letu.

Takže ako obísť tie šialené dopravné zápchy, ktoré sú každé ráno vo väčšine väčších slovenských miest? Nafúkať balóny, zložiť rybársku stoličku a „vzhůru do oblak!“ Jedine, že by ste sa neuspokojili s nízkou bezpečnosťou a priemernou rýchlosťou 12 km/h :(

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?