Najvýkonnejší Seat Leon všetkých čias: 310 koní a poctivý manuál

Zákazníci si budú môcť vybrať farbu karosérie a typ prevodovky. „A šmitec!“
Vydané  Text: 

Automobilka Seat práve predstavila Leon Cupra R, vôbec najvýkonnejší hatchback línie Leon v histórii značky a dokonca najvýkonnejšie auto ako také od tejto španielskej značky.Seat Leon Cupra R spadajúci pod modelový rok 2018 sa predvedie na autosalóne vo Frankfurte spoločne s crossoverom Arona a Ibizou 1.0 TGI poháňanou na stlačený zemný plyn CNG. Okrem toho na autosalóne dňa 12. septembra Seat uvedie aj implementáciu hlasového asistenta Alexa od Amazonu a tiež finálne názvy pripravovaného veľkého SUV (zatiaľ vieme o Abrera, Alboran, Aran, Aranda, Avila, Donosti, Tarifa, Tarraco, Teide). Aj vám sa spomedzi nich najviac pozdáva práve posledný menovaný?Seat Leon Cupra R je špeciál, ktorý sa nedostane do rúk len tak hocikomu. Okrem toho, že jeho cena by mala byť výrazne vyššia než od Seatu bežne očakávame, bude sa vyrábať v prísne limitovanej edícii iba 799 kusov. Ak by ste čakali, že toto číslo bude nadväzovať na počet koní, ktoré budú pracovať pod prednou kapotou, sklameme vás: Cupra R si vystačí s 300, respektíve s 310 konskými silami, čo je však na takýto typ automobilu krásne číslo.Dodávať sa bude s automatickou aj manuálnou prevodovkou, pričom vo verzii s manuálom bude mať, netradične, vyšší výkon motora. 300 konských síl (221 kW) pre automatiku DSG a 310 (228 kW) pre 6-stupňový manuál by mal byť skvelý základ pre športovú jazdu. Seat do Leonu Cupra R nadizajnoval výhradne predný pohon.

Po dizajnovej stránke bude na výkon orientovaný Leon vybavený karobónovými doplnkami a výraznými oranžovými akcentmi, ktoré krásne dopĺňajú matnú šedú úpravu karosérie. Oranžový lak (alebo fólie?) dostali kryty spätných zrkadiel, samotné logo automobilky, disky kolies a vnútorné časti krytov na spodnej časti prednej masky. Zákazníci, ktorí si rozdelia 799-kusovú edíciu, budú môcť svoje Seaty získať jedno z troch farebných úprav karosérie – v lakoch Midnight Black, Pyrenees Grey a Matte Grey. Oranžové doplnky sú pre projekt Cupra R charakteristické.

Predávať Leon Cupra R sa začne koncom tohto roka, pričom objednávky budú spustené už tento mesiac. Cenu zatiaľ nepoznáme, rovnako tak ani vzhľad interiéru. Očakávame tmavú farebnú schému s oranžovými doplnkami a logami upozorňujúcimi na balíček Cupra.ODPORÚČANÉInzercia

Inzercia

Advertisement