Aktuality

Octavia 1.9 TDI s nájazdom 637 000 km: vraj ide ako hodinky

„Auto v dobrom stave, motor ide ako hodinky, určite lepšie ako tie, čo sa predávajú po 250 000 km.“ uvádza majiteľ vozidla, ktoré sa rozhodol predať. Dodáva, že auto má poctivé kilometre.

Aj takéto inzeráty sa môžu objaviť na slovenskom internete. Nájazd 637-tisíc kilometrov je šialený a mnohé naše autá by neboli schopné jazdy ani po polovici. Nechce sa nám síce veriť, že Octavia (r.v.1999) s takmer dvojlitrovým naftovým motorom TDI bude fungovať ako hodinky, pri serióznej údržbe a pravidelnom menení opotrebovaných súčiastok by však vozidlo mohlo byť schopné normálnej jazdy.

Octavia 1.9 TDI a nájazdom 667000 km: vraj ide ako hodinky (screenshot Autobazar.eu)Podľa dostupných fotografií môžeme usudzovať, že sa s autom nejazdilo úplne najšetrnejšie a tým pádom ani nedúfame v to, že je jeho technický stav priaznivý. Prelepené zadné sklo ešte nemusí znamenať jeho vadu, avšak reklama na rozvoz pizze dáva tušiť o dynamickom jazdnom štýle šoférov a snáď aj určitej nedbanlivosti, ktorá je s prácou roznášača pizze spojená.

O poškodeniach z minulosti napovedajú aj prerobené nárazníky vpredu aj vzadu. Škoda Octavia s EVČ MI151CV má VIN TMBGP41U7Y2291714 a podľa STK Online mala koncom roka 2015 najazdených 582704 km. Za rok a niečo jazdenia potom Octavia nazbierala ďalších takmer 100-tisíc kilometrov, čo je úctyhodný výkon. Dáva tušiť o predchádzajúcom spôsobe použitia.

Octavia 1.9 TDI a nájazdom 667000 km: vraj ide ako hodinky (screenshot Autobazar.eu)Interiér vozidla však vyzerá naozaj dobre, ak berieme do úvahy šialený údaj na odometri. Vyzerá to tak, že bol vymenený volant (snáď kvôli výbuchu airbagu) a prečalúnené sedadlá, pretože vyzerajú podozrivo dobre.

Škoda Octavia kombi 1.9 TDI z roku 1999 sa predáva za 1700 eur. Dali by ste za ňu také peniaze?

Octavia 1.9 TDI a nájazdom 667000 km: vraj ide ako hodinky (screenshot Autobazar.eu)

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie