Aktuality

Das ende! Opel už definitívne patrí Francúzom.

Koncern PSA sa už oficiálne rozrástol o dve nové značky. K Peugeotu, Citroënu a DS, sa pripájajú značky Vauxhall a Opel. Po novom ide o druhé najväčšie zoskupenie značiek v Európe, hneď po koncerne VW.


Francúzov stáli značky Opel a Vauxhall vyše 2,2 miliardy eur. Predpokladajú však, že táto suma sa veľmi rýchlo vráti, pretože prostredníctvom zdieľania dielov dokážu len ročne ušetriť 1,7 miliardy eur.


Do vedúcich pozícií sa už pomaly dostávajú francúzski pracovníci, no šéf PSA, Carlos Tavares, ešte stihol zdôraznil, že Opel zostane aj naďalej nemecký a Vauxhall britský. Dôveryhodnosť tohto vyhlásenia je ale na úrovni tlačovej správy z Úradu vlády Slovenskej republiky. Vauxhall bol doteraz aj tak len prezlečeným Opelom pre britský trh a pochybujeme, že sa to v dohľadnej dobe nejak zásadne zmení.
Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?