Aktuality

Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí! Novou svetovou jednotkou je...

Renault Nissan

Podarilo sa! Šéf aliancie nás už začiatkom roka oboznámil s cieľom stať sa svetovým lídrom, no nikto ho veľmi vážne nebral. V koncerne však privítali nového člena rodiny, automobilku Mitsubishi, a práve tá sa postarala o potrebné čísla, vďaka ktorým sa aliancia Renault-Nissan stala svetovou jednotkou.

ASX


Za prvý polrok sa tak aliancii Renault-Nissan podarilo predať viac ako 5 268 000 áut, Volkswagen predal o 112 000 vozidiel menej. Nemci ale tvrdia, že predali viac ako 5,27 milióna áut, no štatistika započítala len registrované vozidlá.

Renault Nissan

Pekný pokus. Renault-Nissan tu niekomu robí vrásky na čele a nečudujeme sa! Aliancia je jednotkou aj v oblasti elektromobility. Veď len v priebehu šiestich mesiacov predali 480 tisíc áut na baterky. Onedlho príde na trh aj nová generácia Nissanu Leaf, ktorá tieto čísla určite navýši.
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie