Aktuality

Alpine pripravuje ostré SUV, súperiť chce s Porsche Macan.

Francúzska automobilka má veľké plány do budúcnosti. S najväčšou pravdepodobnosťou si niekto v Alpine uvedomil, že predajom športového kupé sa nedá uživiť celá automobilka. Podľa všetkého plánujú výrobu ostrého SUV, ktoré by malo doraziť už v roku 2019.

Alpine pripravuje ostré SUV, súperiť chce s Porsche Macan.


Automobilke by nový model mohol priniesť potrebný zisk. Dizajnom chce nadviazať na originálne kupé A110. V spojitosti s interiérom sa hovorí o podobnosti s vozidlami ako Alfa Romeo Stelvio či Porsche Macan.

Alpine pripravuje ostré SUV, súperiť chce s Porsche Macan.

Nemal by chýbať ani náhon na zadné, ako aj pohon všetkých štyroch kolies. Veľmi pravdepodobná je spolupráca so spriaznenou značkou Infiniti. Pod kapotou by sme mohli nájsť 1,8 litrový motor s výkonom okolo 300 koní. Dokonca sa hovorí aj o možnosti použitia hybridného, prípadne úplne elektrického pohonu.
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie