VIDEO: Amazon zverejnil upútavku na druhú sériu The Grand Tour!

Čaká nás poriadna porcia rýchlych áut, humoru a napätia.
Vydané  Text: 

Plodný to rok. Nielenže sa nám vrátili obľúbení moderátori v novej relácii The Grand Tour, o reštart sa pokúsila aj BBC s obmeneným tímom. Potvrdilo sa tak staré pravidlo, že všetko zlé je na niečo dobré. Posledná séria Top Gearu pritom nebola vôbec zlá, a preto si pôvodné trio musí dať na pokračovaní záležať.


Aj keď môžeme ich prvú sériu označiť za podarenú, niekedy sme museli bojovať s nevydarenými vtipmi či dokonca nudou. Nový závodný jazdec, Američan, vadí azda každému. Amazon, ktorý The Grand Tour na internete vysiela a financuje, si tiež musí dať pozor na patenty BBC. Rozhovory s celebritami tak nahradili skečom, v ktorom sa nejakej celebrite cestou do štúdia stane smrteľná nehoda. Pekné na papieri, trápne v realite. Momentálne už prebieha strih druhej série a my dúfame, že sa z úvodných chýb ponaučili.


Pri natáčaní druhej série navštívili aj obľúbenú destináciu Slovákov – Chorvátsko. V tradičných testoch budeme môcť vidieť aj Ford GT, Porsche 911 GT3, McLaren 720S alebo Lamborghini Huracan Performante. Podľa najnovších informácií si prvý diel série budeme môcť pozrieť už v priebehu októbra.

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.