Tesla Model 3 je tu, prvý kus dostal Elon Musk k narodeninám.

Prednosť budú mať zamestnanci spoločnosti.
Vydané  Text: 

Nedávno sme zverejnili článok, v ktorom bol predprodukčný model zachytený na parkovisku. Auto samotné malo ďaleko k sériovej verzii. Za kvalitu prevedenia a lícovanie niektorých komponentov by sa hanbila aj Dacia. Oficiálny začiatok výroby však bol plánovaný už na tento piatok, čo sa nakoniec nepodarilo dodržať. Prvý kus vyšiel z továrne dnes a zdá sa, že zapracovali aj na kvalite celkového spracovania..


Stále treba mať na pamäti, že sa jedná o mladú automobilku a detské choroby ju sprevádzať ešte nejaký ten piatok budú. Istým kvalitatívnym problémom, ktoré trápili hlavne modely S a X, by sa však už mali vyhnúť. Môžeme totiž povedať, že Model 3 je najdôležitejším projektom značky a úspech rozhodne o osude celej automobilky.


Pôvodne mal prvý vyrobený kus patriť členovi predstavenstva, Ihre Ehrenpreisovi. Ten ho však daroval Muskovi k jeho 46. narodeninám. Prvé automobily poputujú zamestnancom automobilky, ktorí pomôžu technickému tímu vychytať posledné muchy. Zhruba 30 zákazníkov obdrží Teslu už koncom júla, ďalších 100 si bude musieť počkať do augusta. Postupne sa bude výroba zvyšovať a koncom roka by mala dosiahnuť normálne tempo.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?