Novinár driftoval takmer 6 hodín bez prestávky, stanovil nový svetový rekord!

V Toyote GT 86 prešiel viac ako 165 kilometrov a dosiahol priemernú rýchlosť 29 km/h.
Vydané  Text: 

Špeciálna driftovacia dráha, Gerotek Testing Facilites, v juhoafrickej Pretórii sa stala dejiskom unikátneho rekordu. Novinár Jesse Adams ju priemernou rýchlosťou 29 kilometrov za hodinu obkrúžil tisíckrát. Po celú dobu držal svoju Toyotu GT 86 v pretáčavom šmyku a prekonal vzdialenosť 165,04 kilometrov, čo je o dvadsať viac než pri doteraz platnom rekorde.


Pneumatikám pomohla neustále polievaná trať, vďaka čomu bolo driftovanie o niečo jednoduchšie. Samotná Toyota nebola výnimočne upravovaná a jediný rozdiel by sme našli v nádrži, ktorá bola o niečo väčšia. Zvyšok bol ale sériový.


Toyota GT 86 má na svojom konte aj ďalšie „driftovacie“ rekordy. Príkladom môže byť aj udalosť z roku 2013, kedy sa Poliak, Jakub Przygoński, rozhodol driftovať v extrémnej rýchlosti 218 kilometrov za hodinu.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.