Autosalón v Ženeve 2024 naživo

Čo ste inde nevideli: Kuriózne autá zo ženevského autosalónu objektívom nášho fotografa

Nádherné, ale aj kuriózne vyzerajúce automobily a modely pre nás celkom nových značiek. Autosalón v Ženeve privítal viaceré exotické automobilky.

Foto: Rudolf Banecký
Vydané  Text: 

Ženevský autosalón sa po prvýkrát uskutočnil od 27. apríla do 5. mája 1905. Podujatie si okamžite získalo množstvo fanúšikov a už v tej dobe ho navštívilo viac ako 17-tisíc ľudí. Posledné roky pred vypuknutím pandémie si výstavné dosky prišlo pozrieť niekoľko stoviek tisíc návštevníkov a to aj napriek tomu, že niektoré automobilky sa postupne z autosalónu odhlasovali. Po pandémii sa program ženevského autosalónu obnovil a hoci už nemá také pozlátko ako kedysi, je naďalej významnou udalosťou vo svete autopriemyslu. Podľa očakávaní odborníkov z uplynulých rokov čoraz väčšiu účasť hlásia automobilky, ktoré sú pre Európu exotické.

Vybrali sme niekoľko zaujímavých modelov automobilov, ktoré sa tento rok ukázali alebo premiérovo odhalili na ženevskom autosalóne 2024. Fotografie pre denník Autoviny.sk pripravil Rudolf Banecký.

Automobilka IM a jej modely L6, L7, LS6 a LS7

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Inzercia


Stránky: 1 2 3Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »