OMV posúva svoje služby na ešte vyššiu úroveň

Predaj palív predstavuje na čerpacích staniciach základ ponuky, ktorú motoristi denne využívajú. Spoločnosť OMV však myslí aj ďalej a svoj rozvoj zameriava na tri oblasti, ktoré prispievajú k zvýšeniu komfortu zákazníkov a zníženiu dopadov na životné prostredie.

Vydané  Text: 

Prísť na čerpaciu stanicu, natankovať plnú nádrž paliva a zaplatiť. To je minimum, ktoré vám ponúkne akákoľvek čerpacia stanica. No ak zájdete na OMV, dostanete tu oveľa viac. Počnúc kvalitným palivom, širokými možnosťami občerstvenia, cez príjemné a čisté prostredie, končiac bohatou ponukou ďalšieho sortimentu.

Trvalá udržateľnosť

Spoločnosť OMV sa na korporátnej úrovni zaviazala, že do konca roku 2050 dosiahne uhlíkovú neutralitu. Globálne ciele sa dajú dosiahnuť iba zodpovednými aktivitami na lokálnej úrovni.

Rozmenené na drobné a reálne činy, to znamená, že napríklad do roku 2024 umiestnia na väčšinu striech čerpacích staníc na Slovensku fotovoltické panely, ktoré pokryjú až 20 % ročnej spotreby.

Pre prevádzky OMV na Slovensku vznikol aj súbor desiatok opatrení, ktoré pomáhajú šetriť energie a znižovať záťaž na životné prostredie – od správnej regulácie vykurovania a klimatizácie, cez využívanie prírodného tepla zo slnka, výmenu spotrebičov za energeticky úspornejšie, šetrenie pri osvetlení, úpravu vetrania, až po pravidelné kontroly tesnení. Môže sa zdať, že ide o zanedbateľné aktivity, no v konečnom súčte prinášajú veľké výsledky.

Čerpacie stanice OMV sa zároveň stávajú miestami, kde môžete odovzdať kuchynský olej. Zozbieraný olej dokážu špecializované spoločnosti takmer bezo zvyšku premeniť na druhotnú surovinu a následne napríklad na zložku pridávanú do biopalív.

Kvalitná gastronómia

Ponuka občerstvenia na čerpacích staniciach OMV zďaleka nie je o bagetách v igelitovom obale a káve z automatu. Pod vlastnou značkou VIVA nájdete čerstvé a kvalitné občerstvenie vrátane ručne pripravovaných bagiet. Na požiadanie vám ich zapečú v špeciálnych pieckach tak, že pečivo bude chrumkavé a náplň si zachová svoju prirodzenú teplotu. Na vybraných staniciach nájdete aj raňajky, teplé jedlá či cestovateľskú klasiku v podobe hot dogov.

Dobrá a vyvážená strava a povzbudzujúce nápoje prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti na cestách. Vedia o tom aj milovníci kávy, ktorí si na čerpacích staniciach OMV môžu vychutnať čerstvo namletú kvalitnú kávu ako v kaviarni. Fajnšmekri si vychutnajú kávy zo zŕn El Salvador (100 % Arabica), klasikov poteší výber z ôsmich káv Viva Selection (80 % Arabica + 20 % Robusta).

Na nákup na OMV

BILLA – OMV. To je strategické partnerstvo dvoch silných značiek, ktoré vám na čerpacie stanice OMV prináša kvalitné potraviny.

Zákazníci nájdu v nových predajniach okrem obľúbeného pečiva a mliečnych výrobkov aj bohatý výber zeleniny a ovocia, mäsové výrobky i základnú ponuku trvanlivých potravín. Sortiment sa v predajniach VIVA BILLA počas roka obmieňa, aby bol v ponuke najžiadanejší tovar. Zákazníci vďaka tomu nakúpia čerstvé potraviny aj večer či počas sviatkov, keď sú bežné potraviny zatvorené. V priebehu troch rokov môžu zákazníci takto nakúpiť na približne 70 zo 100 čerpacích staniciach OMV po celom Slovensku.

 
Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.