Technické údaje Mercedes-Benz SLR McLaren

| Značka | Mercedes-Benz |
| Model | SLR |
| Typ | McLaren |
| Rok výroby/modelový ročník |
| Dĺžka | 4656 mm |
| Šírka | 1908 mm |
| Výška | 1281 mm |
| Rázvor | 2700 mm |
| Prevádzková hmotnosť | 1768 kg |
| Užitočné zaťaženie | 208 kg |
| Objem batožinového priestoru (min.) | 272 dm3 |
| Objem batožinového priestoru (max.) | dm3 |
| Max. výkon | 626 kW |
| Max. výkon pri | 6500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 780 Nm |
| Max. krútiaci moment pri | 3250-5000 ot./min |
| Max. rýchlosť | 335 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 3,8 s |
| Palivo | benzín |
| Objem valcov | 5439 cm3 |
| Usporiadanie valcov | 44 |
| Počet valcov | 8 |
| Poháňaná náprava | zadná |
| Typ prevodovky | automatická |
| Počet prevodových stupňov | 5 |
| Kombinovaná spotreba | 14,5 l/100 km |
| Emisie CO2 | 348 g/km |
| Cena |






















