Technické údaje Mercedes-Benz CLS 500 (2008)

| Značka | Mercedes-Benz |
| Model | CLS |
| Typ | 500 |
| Rok výroby/modelový ročník | 2008 |
| Dĺžka | 4917 mm |
| Šírka | 1873 mm |
| Výška | 1430 mm |
| Rázvor | 2854 mm |
| Prevádzková hmotnosť | 1835 kg |
| Užitočné zaťaženie | 465 kg |
| Objem batožinového priestoru (min.) | 505 dm3 |
| Objem batožinového priestoru (max.) | dm3 |
| Max. výkon | 388 kW |
| Max. výkon pri | 6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 530 Nm |
| Max. krútiaci moment pri | 2800-4800 ot./min |
| Max. rýchlosť | 250 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 5,4 s |
| Palivo | benzín |
| Objem valcov | 5461 cm3 |
| Usporiadanie valcov | 44 |
| Počet valcov | 8 |
| Poháňaná náprava | zadná |
| Typ prevodovky | automatická |
| Počet prevodových stupňov | 7 |
| Kombinovaná spotreba | 11,6 l/100 km |
| Emisie CO2 | 275 g/km |
| Cena |

























