Technické údaje Mercedes-Benz E 500 4MATIC (2013)

| Značka | Mercedes-Benz |
| Model | E |
| Typ | 500 4MATIC |
| Rok výroby/modelový ročník | 2013 |
| Dĺžka | 4879 mm |
| Šírka | 1854 mm |
| Výška | 1474 mm |
| Rázvor | 2874 mm |
| Prevádzková hmotnosť | 1985 kg |
| Užitočné zaťaženie | 535 kg |
| Objem batožinového priestoru (min.) | 540 dm3 |
| Objem batožinového priestoru (max.) | dm3 |
| Max. výkon | 408 kW |
| Max. výkon pri | 5000-5750 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 600 Nm |
| Max. krútiaci moment pri | 1600-4750 ot./min |
| Max. rýchlosť | 250 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 5,2 s |
| Palivo | benzín |
| Objem valcov | 4663 cm3 |
| Usporiadanie valcov | 44 |
| Počet valcov | 8 |
| Poháňaná náprava | 4×4 |
| Typ prevodovky | automatická |
| Počet prevodových stupňov | 7 |
| Kombinovaná spotreba | 9,4 l/100 km |
| Emisie CO2 | 219 g/km |
| Cena |

























