MOTOCYKLE

Kontinentálny expres / Test BMW R 1250 RT

BMW R 1250 RT
BMW R 1250 RT

Minule som sa tak zamyslel, čo najčastejšie využívam na dlhších trasách autom. Vyšlo mi z toho dostatočná pružnosť motora, výhľad cez spätné zrkadlá, spojenie audia s telefónom, aby som mohol počúvať svoju obľúbenú hudbu a využívať handsfree telefonovanie, radarový tempomat, dobré svetlá a najmä v zime vyhrievanie volantu a sedadla. A keď vám poviem, že toto všetko vám poskytne aj motocykel?

Bez starostí

Nebude úplne bežný, to pripúšťam. Ale to v tomto momente vôbec neprekáža. Pre mňa je zaujímavým zistením, že do motocyklov sa dostal už aj radarový tempomat. Minulý rok sa prvý raz objavil práve v nami testovanom BMW. Ticho priznávam, že ma to mimoriadne zaujímalo. Preto som počas testovania využíval dosť diaľnic, aj keď to v jednej stope nie je moje obľúbené prostredie. Musím však uznať, že RT ako rýdzi cestovateľ, priam na takéto jazdenie zvádza. Aj keď sme mali verziu Sport s nižším čelným štítom, takže dosť vzduchu mi smerovalo práve na prilbu. To sa dá riešiť jeho vysokou verziou a tým, že si ho elektronicky vysuniete čo najvyššie. V tom prípade máte lepšiu ochranu a môžete si lepšie užívať aj ozvučenie.

Ale späť k radarovému tempomatu. Už jeho klasická verzia sa na motocykloch BMW ovláda veľmi jednoducho, radarová nie je o nič náročnejšia. Pribudlo iba tlačidlo na nastavenie odstupu od vozidla pred vami. Ovládanie je geniálne jednoduché a fungovanie jednoducho geniálne. Ak poznáte jeho fungovanie z áut, tak tu extra oceníte jeho jemné dobrzďovanie za autom. A zvláda aj iné motocykle. Opätovné zrýchľovanie je svižné, k čomu pomáha aj technologicky vyšperkovaný motor s variabilným časovaním ventilov. Jednoducho – ak vás čaká dlhý presun po diaľnici, stačí si nastaviť rýchlosť, odstup a pravé zápästie má voľno. Pokým neskúsite, netušíte, ako veľmi to potrebujete.

Spojenie je základ

Na dlhých cestách oceníte aj konektivitu s mobilným telefónom. Ten môžete dokonca bezdrôtovo nabíjať v špeciálnom odvetrávanom priečinku, no pre vyššiu spoľahlivosť spojenia odporúčame kábel.

Tento obsah je vyhradený
pre predplatiteľov časopisu auto motor a šport

Prihláste sa do svojho účtu
alebo si objednajte online predplatné hneď teraz.

Ak ste sa už prihlásili, celý článok nájdete v elektronickej verzii časopisu auto motor a šport č. 5/2022, strana č. 104.
Martin Šebesta, profilová fotografia
Okolo áut a motoriek sa pohybujem odmalička, aj keď sme nikdy v rodine nemali Škodu 105/120. Za jeden z najväčších výkonov považujem generálku Žiguláka, ktorou sme s kamarátmi zložili praktickú maturitu na dopravnej priemyslovke. Na autách ma zaujímajú technické riešenia a inovácie, preto mi je ľúto, že v ostatnej dobe sa dozvedáme viac o konektivite a o mobilnom internete v autách než o novinkách v motoroch, nápravách a prevodovkách. Podľa mňa by auto malo mať charakter a aspoň trochu komunikovať s vodičom. Na autonómne jazdenie sa zatiaľ pozerám skepticky, aj keď časom môže byť riešením najmä v mestách. Baví ma cestovanie, komunikácia s ľuďmi a rozširovanie obzorov.