Testy

Pozrite sa, ako funguje Kia Sportage na diaľkové ovládanie | Video

Nová KIA SPORTAGE už fakticky stiera hranice medzi prémiovým a neprémiovým. Z ľudového SUV je razom auto s hodnotným interiérom a funkciami, ktoré by sme ešte pred zopár rokmi považovali na výsostne prémiové. Pritom začína na veľmi dostupnej cene akciových 22 690 eur, respektíve cenníkových 23 690 eur.

Nám sa do rúk dostala verzia s hybridným pohonom (benzínový motor 1,6 T-GDi + elektromotor) s max. výkonom 132 kW, ktorá začína na cene akciových 31 890 eur (cenníkových 32 890 eur) v najvyššej výbave GT-Line s pohonom všetkých kolies, kde už cena začína na zvýhodnených 39 390 eur.

V tejto výbave Sportage doslova prekypuje hodnotnou technikou na palube, ale zaujme aj vylepšeným podvozkom s elektronicky riadeným pružením ECS, prémiovým audiosystémom značky HARMAN/KARDON, čalúnením v alcantare, športovou úpravou karosérie a v neposlednom rade schopnosťou parkovať auto na diaľku pomocou tlačidiel na kľúči. To je všetko už v cene! A kto by chcel ešte viac, ten si môže dokúpiť pakety Premium pack s elektronickými ventilovanými sedadlami s pamäťou či panoramatické strešné okno s elektrickým ovládaním clony aj skla.

Súčasťou výbavy GT-Line je aj 360-STUPŇOVÝ KAMEROVÝ SYSTÉM. Obsahuje nielen náhľad vozidla zhora (tzv. vtáčia perspektíva), ale aj možnosť otáčať vozidlo v 3D priestore. V porovnaní s inými vozidlami s takouto funkciou si však môžete vozidlo v priestore vytváranom kamerami otáčať podstatne plynulejšie, pohľad mierne nakláňať a presnosť zobrazenia je priam mimoriadna. Samozrejme, je potrebné mať čisté kamery, a to vpredu, vzadu aj na bokoch.

Parkovanie vozidla z diaľky pomocou kľúča (RSPA) funguje spoľahlivo a ovláda sa jednoducho. Stačí podržať tlačidlo parkovacieho asistenta na stredovej konzole, vystúpiť z auta a tlačidlami na kľúči ovládať pohyb vpred a vzad. Pripravili sme krátke video, ktoré tento postup objasňuje, časť s parkovaním na diaľku začína v čase 2:30.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Magazín

Cesta k udržateľnosti so spoločnosťami Shell a Hyundai

Na cestu udržateľnosti sa vydáva čoraz viac vodičov. Aj keď jazdia autom, vyberajú si výrobky, ktoré čo najmenej zaťažujú životné prostredie a našu planétu. Dnešní spotrebitelia očakávajú, že známe značky budú ponúkať udržateľné alternatívy výrobkov a služieb. Preto spoločnosti Shell a Hyundai spojili svoje sily a prišli s radom mazív Shell Helix Ultra AH 0W, ktoré sú uhlíkovo neutrálne.