Testy

VIDEO: Stojí najdrahší Duster za to? Pozreli sme sa na výbavu Techroad

Dacia spravila šikovný ťah: tým, čo sa chcú pochváliť, že na svojom Dusteri nešetrili, umožnila dať to svetu najavo. Nad svoju najvyššiu výbavu Prestige tak postavila ešte jednu, Techroad. Je dostupná pre všetky motorizácie a varianty pohonu. Stojí o 200 Eur viac a za tieto peniaze dostanete špecifické na čierno lakované spätné zrkadlá s červeným pruhom, červené pukličky kolies a červené aplikácie v interiéri vrátane nového čalúnenia sedadiel, ktoré je veľmi podarené.

Predovšetkým však dostanete odlišovacie znamenie, že váš Duster je v najvyššej výbave. Keďže mnohí si ho kupujú ako lifestylové auto a preto, že sa im skrátka páči, je to šikovný ťah. Nie všetky Dustery sú pre majiteľov z núdze cnosť a práve pre tých je výbava Techroad. My sme Duster Techroad dostali na test s naftovým motorom 1.5 Blue dCi s výkonom 85 kW (115 k) a s pohonom 4x4.

Prečítajte si aj:


Testovali sme najdrahšiu Daciu! Je takto vybavený Duster stále rozumnou voľbou?

Redakcia


Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.
Vždy som túžil pracovať s autami a tento sen sa mi splnil v tej najdokonalejšej podobe. A nevyužil som ho len na to, aby som sa mohol voziť po meste. Chcel som autám rozumieť a vedieť ich čo najlepšie ovládať. Tak som si ako prvé auto kúpil staré BMW 328i. Po rokoch úprav (auta aj šoféra :-) ) som s ním na Slovakia Ringu už naháňal oveľa novšie a silnejšie autá. Vždy ma fascinovala jazda na hrane a tak na okruhu trávim čo najviac času. Či už pre zábavu, alebo občas ako inštruktor. Autá nehodnotím len podľa infotainmentu a objemu kufra, ale najmä podľa charakteru, techniky a jazdných vlastností. Obľúbené autá? Toyota GT86, Mazda MX-5, BMW M3 a Porsche 911 GT3.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

František Dibarbora a Tomáš Holý vo filmoch v časoch svojej najväčšej slávy.
Magazín

35 rokov od tragédie: Františkovi Dibarborovi sa stal osudným Prístavný most v Bratislave. Tomáš Holý prišiel o život len ako 21-ročný.

Niekedy je za autonehodou celý životný štýl motoristu, inokedy je to len nešťastná zhoda náhod, počas ktorej prídu o život nevinní ľudia bez ohľadu na to, čo predtým robili alebo akí boli. Hercov, ktorí tragicky zomreli v dôsledku autonehody a ktorých si svet dodnes pamätá ako legendárnych umelcov, je viac, v našom regióne sa najčastejšie spomína na Františka Dibarboru, ale aj na českého herca Tomáša Holého.