Ešte nie je v predaji a už ho rozbili o stenu: ako obstálo nové Clio v crash testoch?

VIDEO – Renault Clio príde na trh na jeseň, ale v EuroNCAP už absolvovalo nárazové testy.
Vydané  Text: 
Renault Clio absolvoval bezpečnostné nárazové testy EuroNCAP s veľkým úspechom. Testy pritom prebiehali na verzii so štandardnou výbavou. Automobil dosiahol plné 5-hviezdičkové hodnotenie, pričom aj v jednotlivých kategóriách sa teší z veľmi priaznivých hodnotení. Napríklad bezpečnosť dospelého pasažiera bola ohodnotená až na 96 percent a bezpečnosť detí získala 89 percent. Rovnako dobre si Clio viedlo v otázke ochrany chodcov (72 percent) a bezpečnostných asistenčných systémov (75 percent). Inšpektori EuroNCAP poslali proti stene a mobilným prekážkám verziu Renault Clio Zen 1.0 TCe 100, LHD s hmotnosťou 1 110kg. Pod
### Nový Renault Clio prekonal očakávania Nová generácia, v poradí už piata, vyniká krásnym vonkajším dizajnom s príznačnými štylizovanými LED svetlami, dynamickým profilom a hodnotným interiérom s obrovským centrálnym displejom. Dodnes sa predalo viac ako 15 miliónov kusov malého mestského hatchbacku, pričom v priebehu takmer 30 rokov sa mu podarilo zachovať charakter šikovného, cenovo dostupného a pekného vozidla. Stále patrí medzi subkompakty, ale vďaka krásnemu interiéru a zovňajšku by ste ho možno tipovali o segment vyššie. Cliu sa dokonca darí natoľko, že od roku 2012 sa ho každý rok predáva viac a viac bez jediného medziročného poklesu predaja. [GALLERY id=29654] Dnes prichádza Clio s konvenčnými spaľovacími pohonnými jednotkami, ale výrobca už teraz avizuje rok 2022 a príchod hybridného modelu s názvom Clio E-Tech hybrid. Ten je súčasťou stratégie automobilky s názvom Drive the Future (2017-2022). Čo je skutočne pôsobivé, Renault Clio ponúkne kompletne digitálny prístrojový panel s 10-palcovým displejom. Väčší variant bude zobrazovať aj mapu z navigácie. Ak si zákazník nevyberie digitálny kokpit, bude mať na výber z kombinácie analógu a 7-palcového displeja.
Na stredovej konzole tróni 9,3-palcový displej, respektíve dotykový tablet. Hlavné svetlomety sú 100% tvorené z LED techniky bez ohľadu na úroveň výbavy – to sa len tak nevidí! Prekvapivý je objem batožinového priestoru, ktorý dosahuje skvelých 391 litrov, čo je o 26 litrov viac ako vo štvrtej generácii – pritom je o 14 mm kratší. Clio teda v tomto ohľade prekonáva aj niektoré malé SUV-čka!

ODPORÚČANÉ