Magazín

VIDEO: Impreza WRX STi predviedla na olympijskej bobovej dráhe neuveriteľnú šou!

Jazdec a kaskadér Mark Higgins je známy hlavne vďaka svojim neuveriteľným jazdeckým kúskom. Aj preto sa zúčastnil tejto akcie, ktorú zorganizovala automobilka Subaru. Cieľom bolo vyskúšať si olympijskú bobovú dráhu vo švajčiarskom stredisku St. Moritz, a to nie úplne štandardným spôsobom. V Subaru milujú adrenalín, takže namiesto bobov vyfasoval model Impreza WRX STI v špeciálnej zimnej úprave.

VIDEO: Impreza WRX STi predviedla na olympijskej bobovej dráhe neuveriteľnú šou!

To, čo nasledovalo, by sa dalo označiť za majstrovskú jazdu. Bežné boby, ktoré sa používajú počas hier, sú oveľa užšie a tiež majú ťažisko položené čo najbližšie k zemi. Dráha mala na šírku približne dva metre a oblúky sklon až 90 stupňov. Išlo tak o ľadovú klietku, v ktorej väčšie chyby nemajú miesto. Video si môžete pozrieť nižšie a veríme, že vás jeho výkon ohromí.

wcwpR_zbolY

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!