Aktuality

Na Záhorí sa popasoval Duster s Ferrari. Vyčíslená škoda na Dacii je 100-krát menšia ako na Ferrari...

dacia vs ferrari

Občas sa stane, že sa na našich cestách udeje nejaká tá kuriozita. Naposledy to bolo na východe, kedy sa vodička rozhodla pretláčať so starým sovietskym tankom. Dnes tu máme niečo podobné. Na Záhorí sa totiž zrazili dve autá a výsledná vyčíslená škoda predstavuje 505-tisíc eur.

V utorok 29.3.2022 došlo na Záhorí neďaleko Stupavy k zrážke dvoch áut dvoch iných svetov. Dacia Duster sa popasovala s Ferrari SF90. Výsledkom je obrovská škoda, ktorá je však v prípade majiteľa rumunského SUV pomerne "zanedbateľná". Teda hlavne ak sa pozrieme na tú na strane Ferrari. Vyčíslená škoda na Dusterovi je totiž podľa Polície SR – Bratislavský kraj 5-tisíc eur. Na druhú stranu, škoda na Ferrari SF90 je stokrát vyššia. Predstavuje teda sumu 500-tisíc eur.

Ako uvádza Polícia SR na svojom profile na sociálnej sieti Facebook, v dôsledku nárazu bolo Ferrari odhodené do neďalekej priekopy. Dacia Duster zostala na ceste, avšak otočilo ju do protismeru. Pri nehode sa zranila jedna osoba.

Obom vodičom bola vykonaná dychová skúška na prítomnosť alkoholu s negatívnym výsledkom. Okolnosti vzniknutej dopravnej nehody tamojšia polícia vyšetruje. Na viac informácií si zrejme budeme musieť ešte počkať. Každopádne, za vyčíslenú škodu, ktorá vznikla na Ferrari by sme si, na základe aktuálneho cenníka, mohli kúpiť až takmer 37 úplne nových Dusterov.

Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie