Magazín

Maserati dostane podvozok Tesla!

Maserati GranCabrio (2018)
Maserati GranCabrio (2018)
Zdroj: Oficiálne fotografie

Otázka je, či je to jackpot pre Teslu, alebo nový mega koncern. Každopádne by si tým, minimálne v ekonomickej rovine, polepšili obidve strany. S myšlienkou, s ktorou pred časom prišiel šéf skupiny Volkswagen, keď na zdieľanie konkurentom ponúkol svoju elektrickú platformu, sa zjavne pohrávajú viacerí. Vedenie nového koncernu by si tým výrazne pomohlo. Jeho výroba elektromobilov je totiž iba v plienkach, no obrovské pokuty na prekročenie emisných limitov sú už doslova za dverami.

Otázku spolupráce so značkou Tesla naznačil Mike Manley, nový šéf FCA. Podľa jeho vyjadrenia sa vedenie firmy vážne zaoberá možnosťou nákupu celej podvozkovej skupiny, na ktorej by vznikli nové elektromobily skupiny FCA/PSA. Vo svojich úvahách zašiel ešte ďalej. Na podvozkoch Tesla by mohli vzniknúť autá značiek Jeep, Alfa Romeo a Maserati. Uvidíme, čo na tento nápad povie Elon Musk. Jeho firme sa síce aktuálne darí, no spolupráca s novým mega koncernom by mu priniesla obrovskú expanziu.

Aby ste si ale nemysleli, že Mike Manley vymyslel „teplú vodu“. Podobnú cestu pred časom ohlásil Ford, ktorý investoval 500 miliónov dolárov do mimoriadne zaujímavej spoločnosti Rivian. Podľa správy agentúry Reuters vznikne na podvozku nové elektrické SUV značky Lincoln. Ak bude projekt úspešný, nebude Ford s ďalším rozšírením spolupráce váhať.

Takže ako? Vynikne kríženec Maserati a Tesla? Podľa toho, akým smerom sa vyvíja automobilový priemysle, je to veľmi pravdepodobné.