Magazín

VIDEO: Staršiu Octaviu rozpučili dva kamióny už v rýchlosti 40 km/h! Hrôzostrašný pohľad:

Dobrou správou je, že ide len o simuláciu kolízie auta s kamiónom a pri tvorbe videa sa nikto nezranil. Ak by však k podobnej nehode došlo v reálnej premávke, posádka auta by tento stret určite neprežila. O pokus sa postarala nemecká spoločnosť Dekra, ktorá chcela znázorniť deštruktívne následky v prípade hromadnej nehody.

Ide o situáciu veľmi typickú pre pravý diaľničný pruh. Predstavte si, že v bežnej zápche stojíte za kamiónom a zozadu sa približuje ďalší. Rozptýlený vodič približujúceho sa nákladného vozidla si však spomalenie premávky nevšimne a vpáli do osobného auta pred ním, ktoré zatlačí pod príves ďalšieho kamiónu.

V tomto prípade má hmotnosť oboch nákladných áut deštruktívne účinky a testovaná Octavia bola v priebehu jednej sekundy kompletne zničená. S najväčšou pravdepodobnosťou by fatálne dopadli aj iné moderné autá vrátane SUV modelov, ani tie by si totiž nedokázali poradiť s hmotnosťou a kinetickou energiou veľkého kamiónu. Len pripomíname, že rýchlosť nákladného vozidla v čase nárazu bola len 43 km/h!