Magazín

Skryté výhody diaľničnej známky: Doplnenie paliva či oprava defektu zadarmo!

Defekt je to posledné, čo uponáhľaný vodič chce na cestách zažiť. Ešte horšie je však prísť o gumu na priamo diaľnici, kde musíte zastaviť v nezabezpečenom odstavnom pruhu a riskantne vymieňať pneumatiku. Nie všetci vodiči sú ale dostatočne technicky zdatní na to, aby takéto poškodenie bez pomoci opravili. Nehovoriac o tom, že mnohým v batožinovom priestore častokrát chýba potrebné náradie.

Čo robiť v takejto situácii? Národná diaľničná spoločnosť ponúka viacero výhod spojených so zakúpením diaľničnej známky. Medzi ne patrí napríklad aj služba bezplatnej diaľničnej patroly, ktorej úlohou je pomáhať vodičom v núdzi. Hliadky sú plne vybavené všetkými potrebnými pomôckami, ktoré potrebuje motorista k oprave defektu alebo riešeniu klasickej poruchy na aute. Nielenže vám členovia patroly pomôžu vyriešiť prípadný defekt či drobnú technickú poruchu, ale zároveň zabezpečia miesto okolo vozidla tak, aby posádka nebola pri oprave ohrozená ostatnými účastníkmi premávky.

Občas sa stane aj to, že šoférom z rôznych príčin dôjde na ceste palivo a najbližšia čerpacia stanica je vzdialená niekoľko kilometrov. V takýchto prípadoch vie posádka diaľničnej patroly odviezť nešťastníka na najbližšiu čerpaciu stanicu, kde si zaobstará potrebné palivo na natankovanie. Táto služba je v prípade potreby dostupná každý deň v roku na bezplatnom telefónnom čísle 0800 100 007 alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Pomoc na diaľnici.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!