Magazín

Čo robiť, aby vás nenameral policajný radar? Toto zaručene funguje!

S blížiacimi sa sviatkami bude na cestách narastať aj počet policajných hliadok. Mnohí vodiči sa preto snažia rýchlostným radarom všemožne vyhnúť aj prostredníctvom mobilných aplikácií či pravidelného prelaďovania rádiových staníc s dopravným servisom. V redakcii však poznáme jeden rokmi overený trik ako sa vyhnúť pokutám za rýchlosť, ktorý stopercentne funguje. Výhodou tohto triku je, že k nemu nepotrebujete technicky upraviť svoje auto a v konečnom dôsledku dokonca ušetríte za palivo a zvýšite bezpečnosť na cestách.

Otestujte sa zadarmo, máme všetky testy autoškoly | AUTOSKOLA.AUTOVINY.SK

Ako na to?

1. Všímajte si dopravné značenie, zamerajte sa na označenie najvyššej povolenej rýchlosti v oblasti, ktorou páve prechádzate.

2. Rovnakú pozornosť venujte palubným prístrojom a tachometru, ktorý sa obyčajne nachádza priamo v zornom poli pred vodičom.

3. Posledný bod je kľúčový k správnemu fungovaniu tohto tajného triku. Dokonalú ochranu proti rýchlostným radarom získate tak, že zosúladíte rýchlosť zobrazovanú na tachometri s údajom z dopravného značenia o najvyššej povolenej rýchlosti. Pozor! Údaj na tachometri pritom nikdy nesmie prekročiť hodnotu maximálnej povolenej rýchlosti.

Veríme, že vám naše rady pomohli. Nezabúdajte, že v súčasnosti sú cesty nebezpečnejšie a ľudia o niečo vystresovanejší ako v minulosti. Aj preto sa oplatí dodržiavať maximálnu povolenú rýchlosť. Budeme radi, ak sa vám podarí zhon a nervozitu neprenášať za volant, kde by mal byť každý z nás maximálne sústredený a ohľaduplný voči ostatným.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať