Čo robiť, aby vás nenameral policajný radar? Toto zaručene funguje!

Peter Orosz, Majo Bóna, 03.12.2018
Viac policajtov na cestách v celej Európe

S blížiacimi sa sviatkami bude na cestách narastať aj počet policajných hliadok. Mnohí vodiči sa preto snažia rýchlostným radarom všemožne vyhnúť aj prostredníctvom mobilných aplikácií či pravidelného prelaďovania rádiových staníc s dopravným servisom. V redakcii však poznáme jeden rokmi overený trik ako sa vyhnúť pokutám za rýchlosť, ktorý stopercentne funguje. Výhodou tohto triku je, že k nemu nepotrebujete technicky upraviť svoje auto a v konečnom dôsledku dokonca ušetríte za palivo a zvýšite bezpečnosť na cestách.

Ako na to?

1. Všímajte si dopravné značenie, zamerajte sa na označenie najvyššej povolenej rýchlosti v oblasti, ktorou páve prechádzate.

2. Rovnakú pozornosť venujte palubným prístrojom a tachometru, ktorý sa obyčajne nachádza priamo v zornom poli pred vodičom.

3. Posledný bod je kľúčový k správnemu fungovaniu tohto tajného triku. Dokonalú ochranu proti rýchlostným radarom získate tak, že zosúladíte rýchlosť zobrazovanú na tachometri s údajom z dopravného značenia o najvyššej povolenej rýchlosti. Pozor! Údaj na tachometri pritom nikdy nesmie prekročiť hodnotu maximálnej povolenej rýchlosti.

Veríme, že vám naše rady pomohli. Nezabúdajte, že v tomto ročnom období sú cesty nebezpečnejšie ako zvyčajne a ľudia zase niečo vystresovanejší. Aj preto sa oplatí dodržiavať maximálnu povolenú rýchlosť. Budeme radi, ak sa vám podarí predvianočný zhon a nervozitu neprenášať za volant, kde by mal byť každý z nás maximálne sústredený a ohľaduplný voči ostatným.