Magazín

10 trikov, ako zabiť čas v dopravnej zápche (alebo seba)

10 vecí, ktoré robia ľudia najčastejšie počas zápchy
10 vecí, ktoré robia ľudia najčastejšie počas zápchy

Či už dochádzate do práce každý deň alebo musíte ísť na stretnutie v dopravnej špičke, každý z nás sa už niekedy ocitol v zápche. Niektorí tento čas využívajú produktívne a venujú sa práci, iní chcú vypnúť, ďalší uprednostňujú skôr zábavu. Tu je TOP 10 činností, ktorým sa počas zápchy venujeme. Nie všetky sú rozumné...

1. Telefonovanie

Čas strávený za volantom v zápche mnohí využívajú na pracovné, ale aj súkromné telefonáty. Nezabúdajte však na pravidlá cestnej premávky, pretože obzvlášť v zápche je potrebné sústrediť svoju pozornosť na brzdenie a zrýchľovanie.

2. Spievanie

Počas dlhej jazdy je veľmi pravdepodobné, že budú v rádiu hrať jednu z vašich obľúbených piesní a vy sa neovládnete a strihnete si malé karaoke vystúpenie. Ak ste však hanblivejší typ, myslite na to, že pôjdete v zápche obklopený rovnakými šoférmi ešte nejaký čas, čo zvyšuje trápnosť situácie.

Selfie za volantom vás môže stáť život

3. Fotenie selfie

Aj keď sa to zdá ako nepravdepodobná činnosť, mnoho žien, najmä počas rannej zápchy, keď sú pekne upravené do práce a kontrolujú sa v spätnom zrkadle, si vyhotoví aj novú selfie a rovno ju zavesí na sociálnu sieť spolu s pozitívnym odkazom do nového dňa. #trafficsucks!

Selfie a Facebook za volantom. Vodiči sa priznali k veľkej nezodpovednosti

4. Sledovanie Facebooku a Instagramu

Aj vás svrbia prsty, keď vidíte v priehradke položený váš smartfón? Zápchy sú ideálny čas na skontrolovanie nových príspevkov a získanie aktuálneho prehľadu. Nenechajte sa však pohltiť natoľko, že celkom zabudnete na šoférovanie.

5. Nanášanie make-upu

Aj keď sa to zdá ako dobrý nápad na vyplnenie času, ide o príliš veľké rozptýlenie, ktoré si vyžaduje všetku pozornosť vodičky a je preto hazardným spôsobom ako si spríjemniť čakanie v zápche.

6. Čítanie

Každý sa sťažuje, že nemá čas na čítanie. Zápchy sú zdá sa vhodným časom na to, aby ste si prelistovali noviny alebo prečítali zopár strán z prachom zapadnutej knihy na vašom nočnom stolíku, ktorú ste medzičasom odložili do odkladacieho boxu pred spolujazdcom. Ak uvažujeme o nebezpečnosti tej či inej činnosti za volantom, toto je kandidát na víťaza.

7. Jedenie

Niektoré výskumy ukazujú, že jedenie za volantom je dokonca viac nebezpečné ako písanie správ. Avšak mnohí vodiči využívajú tento čas práve na raňajky alebo aspoň na drobné maškrtenie. A keď uviaznete v zápche po práci na viac ako hodinu, niet sa čo čudovať, že vás pochytí hlad.

10 vecí, ktoré robia ľudia najčastejšie počas zápchy

8. Pozorovanie iných vodičov

Keď sledujete iných, čo robia počas čakania v zápche, môže to byť celkom zábavné. Až do momentu, keď sa vaše pohľady stretnú a vy sa cítite zahanbene.

9. Pozeranie videí

Či už sledujete nejaký seriál alebo virálne videá, zdá sa, že by to mohol byť skvelý spôsob ako si zábavne vyplniť čas. Opäť pozor na bezpečnosť.

10. Riešenie hlavolamov

Hlavolamy si vyžadujú rozmýšľanie, takže sú vhodné skôr pre ľudí, ktorý radi trávia čas aktívne. Či už lúštite sudoku, krížovky alebo osemsmerovku, nezabúdajte, že zároveň aj stále šoférujete.