Dekra 2014: V spoľahlivosti áut dominujú Nemci

Správa o spoľahlivosti jazdených vozidiel spoločnosti Dekra ukázala, že opäť bodujú nemecké výrobky. Vo väčšine segmentov sa vďaka ich spoľahlivosti a kvalite umiestnili na vrchole rebríčka.
Vydané  Text: 
Nemecké autá opäť potvrdili, že pri výbere jazdeného vozidla ide o jednu z najlepších volieb. V hodnotení spoľahlivosti áut spoločnosti Dekra si odnášajú nemecké produkty prvé miesta v šiestich z deviatich segmentov, spolu získali až 20 z celkových 27 najlepších hodnotení. Uštedrili tak drvivú porážku aj japonským autám, ktoré sú známe svojou legendárnou spoľahlivosťou. **Najprv sú dobrí skoro všetci** V segmente malých áut majú bohaté zastúpenie značky mimo Nemecka, za prvým Audi A1 skončila Mazda 2 a dve malé Toyoty s Fordom. Podobne skončila aj kompaktná trieda, na špicu spoľahlivosti sa prebojoval aj Opel Astra. Konkurenciu v rámci strednej triedy prekvapilo Volvo S60/V60, ktoré sa usadilo na prvom mieste. Zaujímavo vyšiel Seat Exeo. Výrobné linky na Audi A4 B7 sa presunuli z Ingolstadtu do Martorellu a pod španielskou vlajkou z nich schádzalo veľmi spoľahlivé vozidlo. Medzi luxusnými automobilmi dominuje Mercedes-Benz E, ktorý kráľovské žezlo nepustil ani pri vyššom nájazde kilometrov a celú triedu doslova ovládol, v oblasti spoľahlivost mu môže niekto konkurovať len ťažko. Podobný scenár nastáva pri športových automobiloch, kde sa k nemeckej prémiovej trojke pridáva aj Porsche 911. V segmente SUV sa k Nemcom a Volvu dopracoval **Hyundai ix35**. Kórejská sivá myška ukazuje, že SUV pre Európu spĺňa aj tunajšie nároky na spoľahlivosť a vyzdvihovaná kvalita nie je len marketingovým trikom. Rodinné vany takisto prevalcoval Mercedes-Benz, pri triede B s najvyšším záskaným DMI na úrovni 99,2 sa skôr dočkáte Vianoc ako poruchy auta, pre rodinu naozaj užitočná informácia. Ani ostatné značky v tabuľke MPV nesklamú vysokou poruchovosťou. koncernová technika z Nemecka sa prejavila aj medzi malými dodávkami, kde zvíťazila Škoda Roomster nasledovaná tromi francúzskymi modelmi.
[Ako sa darilo automobilom s nájazdom viac 100 000 km?](http://www.autoviny.sk/novinky/7951-dekra-2014-spolahlivost-aut-po-100-000-km)
Pokračujte na ďalší príspevok »