Aktuality

Škoda Fabia III odhalila "Simply Clever" interiér

Interiér je o niečo dlhší a širší než doteraz, vodič a spolujazdec budú mať tiež viac miesta nad hlavou. Hoci je nová Škoda Fabia o 8 mm kratšia než jej predchodkyňa, vzrástla o 8 mm dĺžka interiéru na súčasných 1 674 mm. Vzrástla aj šírka interiéru vo výške lakťov, a to na 1 401 mm vpredu (plus 21 mm), resp. na 1 386 mm (plus 2 mm) vzadu.

Batožinový priestor je najväčší vo svojom segmente. Pojme 330 litrov, to je o 15 litrov viac ako doteraz a podstatne viac ako ponúka relevantná konkurencia. Pri sklopených zadných sedadlách vzrastie objem batožinového priestoru až na 1 150 litrov. Vďaka otvoru širokému 1 098 mm, piatym dverám, ktoré sa otvárajú do výšky 1 915 mm a nízkemu prahu (659 mm nad zemou) sa batožina tiež ľahko nakladá. Plocha je široká 960 mm, je teda o 2 mm širšia ako v predchádzajúcej generácii.

Pod heslom Simply Clever sa v novej Fabii objaví 17 zaujímavých riešení, z nich deväť je v Škode novinkou. Hlavným lákadlom je technológia MirrorLink, ktorá integruje mobilný telefón do palubného infotainmentu. Na to nadväzuje SmartGate, rozhranie, ktoré prenáša prevádzkové údaje z vozidla do aplikácie v telefóne. Ďalšími Simply Clever prvkami sú napríklad škrabka na ľad vo viečku nádrže, háčiky na tašky v batožinovom priestore a podobne.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie