Mužov zaujíma výkon a spotreba, ženy farba a parkovacie senzory

Obe pohlavia majú pri kúpe auta odlišné priority. Kým muži víťazia v technických otázkach, ženy ich prekonávajú vo finančnej zodpovednosti.
Vydané  Text: 

Slováci sa pri kúpe nového automobilu najčastejšie zaujímajú o výkon a spotrebu motora, ich nežnejšie polovičky sa pýtajú hlavne na farbu a parkovacie senzory. Najobľúbenejšia farba laku pri výbere auta je pre obe pohlavia na Slovensku momentálne biela, na druhom mieste sa umiestnila čierna a tmavohnedá u mužov, u žien zase strieborná a červená. Z prieskumu spoločnosti Hyundai, ďalej vyplýva, že slovenskí muži sú síce technicky zdatnejší, ženy ich však porážajú vo finančnej zodpovednosti. Slovenský zákazník je dobre zorientovaný parametroch auta, často však prekročí svoj pôvodne plánovaný rozpočet výmenou za ďalšie doplnky. Jeho nežnejšia polovička sa v technických otázkach nevyzná, ale väčšinou sa striktne drží sumy, ktorú pôvodne plánovala. V oblasti techniky sú slovenskí muži odborníci a svojimi znalosťami často prekvapia aj profesionálnych predajcov. Spoločnú prioritu majú muži a ženy v prípade, ak ide o rodinu s malými deťmi. Vtedy sú najčastejšie kladené otázky tie, ktoré sa týkajú objemu batožinového priestoru a konkrétne aj toho, aký kočík sa doň vmestí. Medzi ďalšie veci, o ktoré sa v rovnakom pomere zaujímajú muži aj ženy, patrí navigácia a vyhrievané sedadlá.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.