Hviezdne vojny na ceste

Fikcia sa mení na realitu, temný rytier Darth Vader sa už môže na svoje cesty vydať aj skutočným služobným autom. Prvú zastávku má na výstave Comic-Con v San Diegu.
Vydané  Text: 

Zlovestne pôsobiace kupé nesie značku Hot Wheels, známu automobilovými modelmi, ktorá sa už ale objavila aj na podobných projektoch v mierke 1:1. Vývoj zastrešoval hračkársky koncern Mattel, pod ktorý Hot Wheels patrí, samotnú stavbu zrealizovala špecializovaná firma Picture Car Warehouse. Ako technický základ z temnoty zrodeného auta poslúžila tvorcom nosná štruktúra z kupé Chevrolet Corvette C5. Z rovnakého zdroja je prevzatý i motor, mierne upravený V8 vo verzii LS3, dosahujúci maximálny výkon 533 k (392 kW), poháňajúci kolesá zadnej nápravy. Príliš sa však nenadrie, maximálna rýchlosť je iba 129 km/h. Agresívny vzhľad je výsledkom ostro rezaných línií a zdôraznený extravagantne tvarovanou prednou časťou, evokujúcou typickú masku Dartha Vadera, vyrobenou z uhlíkového kompozitu. Tvarovo zladené disky kolies sú vyrobené na mieru a obuté pneumatikami s atraktívnou červenou linkou po obvode. Návrh interiéru je opäť inšpirovaný Vaderovou maskou a pri pozornom načúvaní sa z neho ozýva typický zvuk dychčania. ![aDCx0PeVOTo](http://img.youtube.com/vi/aDCx0PeVOTo/0.jpg) Hot Wheels pripravili aj model autíčka v mierke 1:64, zabalený v štýlovom obale, ktorého tvary vychádzajú z Vaderovej červenej svetelnej šable.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.