Desať najdrahších parkovísk sveta

Nápad, že vzhľadom na rastúce ceny palív bude lepšie auto odparkovať, nie je zlý. Ale existujú situácie, keď parkovanie môže byť aspoň tak drahé ako jazdenie.
Vydané  Text: 

Vodiči veru nemajú v poslednom období veľký dôvod k radosti. Zdražujú sa nielen palivá, ale zaparkovanie vozidla môže stáť nemalý peniaz, a to najmä vo veľkomestách tejto planéty. Realitná agentúra Colliers International vypracovala štúdiu, v ktorej porovnala priemerné mesačné nájomné na parkovacie miesto v 150 metropolách. Zaujímavý je fakt, že do prvej desiatky sa dostali až štyri austrálske metropoly. A tu je prehľad Top 10: Najdrahšie parkovanie1.**Londýn (bez započítania metského mýta)**732 eur2.**Sydney**486 eur3.**obchodná štvrť Hongkongu**466 eur4.**centrum Brisbane**371 eur5.**Manhattan (New York)**367 eur6.**Tokio**346 eur7.**centrum Perthu**324 eur8.**Štokholm**319 eur9.**Dublin**318 eur10.**Melbourne**309 eur
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.